Ignas Jonynas/Kristupas Sabolius „Lošėjas“

Ignas Jonynas
Ignas Jonynas
Kristupas Sabolius
Kristupas Sabolius

„Lošėjo“ režisierius Ignas Jonynas kartu su filosofu Kristupu Saboliumi sukūrė įtikinamą, intensyvų ir supurtantį scenarijų. Kino kūrėjai parodė, kad filmas, narpliojantis sudėtingą moralinį žmogaus pasirinkimą, gali būti įtraukiantis ir nepaleisti iki paskutinio kadro.
Mėgstantiems plaukti paviršiumi pakaks įtampos, greitai besirutuliojančio veiksmo, ironijos, puikaus garso takelio ir įtaigios vaidybos, kurie filme supinti su dramatiška meilės istorija. Nardančius giliau „Lošėjas“ paliks po daugiasluoksne metaforų antklode ir dar ilgą laiką išgirdus greitosios pagalbos sirenas privers prisiminti, kad jos signalizuoja kiekvienam iš mūsų.

Ignas Jonynas – gimė 1971 metais, baigė Vilniaus 23-ją vidurinę bei Vilniaus dailės mokyklas. 1989-1994 metais Lietuvos muzikos akademijoje studijavo televizijos režisūrą, 1995 metais tęsė studijas Lietuvos muzikos akademijoje, kur įgijo Dramos teatro režisūros magistro laipsnį. Geriausiai žinomas, kaip filmo „Lošėjas“ režisierius. Taip pat režisavo filmą Yolki (2010), bei trumpus filmus „Šokantis kirminas“ (2006) ir „Sekmadienis toks, koks yra“ (2005).

Kristupas Sabolius – 1997–2003 m. Vilniaus universiteto Filologijos fakultete studijavo klasikinę filologiją ir įgijo magistro laipsnį. 2008 m. tame pačiame universitete Filosofijos fakultete apgynė disertaciją „Vaizduotės samprata fenomenologinėje filosofijoje“. Nuo 2008 m. Vilniaus universitete dėsto filosofijos įvado, estetikos ir šiuolaikinių vaizduotės teorijų kursus. 2006 m. išleido debiutinį romaną „Bloga knyga“. Yra parašęs keletą pjesių bei scenarijų kino filmui „Lošėjas“, kuris tapo pirmuoju Baltijos šalių filmu įtrauktu į San Sebastiano kino festivalio programą. Nuo 2002 m. kaip literatūros konsultantas, dramaturgas ir vertėjas bendradarbiauja su Oskaro Koršunovo teatru. 2004–2007 m. buvo tarptautinio teatro festivalio „Sirenos“ atstovas spaudai. 2004 m. kartu su grupe bendraminčių įkūrė alternatyvų kultūros žurnalą „Pravda“ ir tapo jo vyriausiuoju redaktoriumi.

NOMINACIJĄ PRISTATO: 

Gera Dovana

 

 

 

Grįžti į balsavimą