Rūsys

RUSYS_Plakatas_FINAL_LTPremjera: Spalio 24, 2014
Kino platintojas: Incognito Films
Trukmė: 90 min.
Žanras: Siaubo
Šalis: Lietuva
Režisavo: Ričardas Matačius
Vaidina: Marius Jampolskis, Jurga Šeduikytė, Elzė Kimontaitė, Jeronimas Milius, Edvardas Cvychas

Pirmasis lietuviškas siaubo žanro filmas.Pirmasis pasaulyje išmanusis kinas. Kiek nuodėmių esame padarę per savo gyvenimą? Kiek kaltės su savimi nešiojamės? Kiek nuoskaudų galime iškęsti? Ir galų gale – kiek viso to dar tilps mūsų tamsiame sielos rūsyje? O kas nutiks, kai nebetilps..?

Filmo siužetas sukurtas remiantis tikru Lietuvoje nutikusiu įvykiu. Pasakojama istorija apie garsios tapytojos Ievos [akt. Jurga Šeduikytė] ir kompozitoriaus Tomo [akt. Marius Jampolskis] šeimą, kurioje pradeda dėtis protu nesuvokiami dalykai kuomet jų namo rūsyje paslaptingai dingsta nekviestas svečias, o ant rūsio laiptų Tomas randa “C” formos vinį. Filmo scenarijus perpintas bibliografine simbolika, psichologinio poveikio modeliais ir visuomet ore kybančiu klausimu – ar tai, kas vyksta, vyksta iš tiesų – o gal tai Ievos sunkios formos epilepsijos simptomai? Visą filmo istoriją vainikuoja „mind-twist“ subžanro pabaiga, kurios negali numanyti niekas.

Sudėtinga ir jaudinanti istorija nufilmuota ir sumontuota taip, kad būtų žiūroviška ir suprantama, nes dar rašydami kino scenarijų kūrėjai konsultavosi su garsiais psichologijos, psichiatrijos ir neurochirurgijos ekspertais.

Loading ... Loading ...

Grįžti į balsavimą