puipa3Algimantas Puipa gimė 1951 m.,  Antalieptėje. 1974 m. baigė Sąjunginį valstybinį kinematografijos institutą. Lietuva klesti, į ją ima traukti imigrantai, o ypač – turtingi lietuviai iš viso pasaulio, grįžtantys į tėvynę praleisti gyvenimo saulėlydžio. Režisierius yra sukūręs daugiau nei dešimtį filmų, vėliausi jų yra „Dievų miškas” (2005), „Nuodemės užkalbėjimas” (2007), taip pat 2012 m. už režisūrą  pelnytas „Sidabrine gervės“ titulas už filmą „Miegančių drugelių tvirtovė”. Už paskutinį savo darbą „Edeno sodas” Algimatas Puipa yra nominuotas tapti „Metų režisieriumi” „KINFO apdovanojimuose 2016”.

Filmas sukurtas rašytojos Janinos Survilaitės romanų motyvais. Režisierius, kartu su rašytoja  nominuotas „Metų scenarijaus“ apdovanojimui.

Apie filmą „Edeno sodas”:

Neseniai vyrą palaidojusi emigrantė iš Švedijos Linda gauna darbą išskirtiniame pensionate „Edeno sodas“. Ant ežero kranto įsikūrusiame senoviniame dvare dienas leidžia pagyvenę milijonieriai. Linda susipažįsta su šios įstaigos taisyklėmis – vykdyti visas senjorų užgaidas. „Edeno sodo“ gyventojai savaip priima senatvės ūkanas ir prošvaistes, tačiau nepasiduoda sąstingiui. Rašytojos Janinos Survilaitės romanų motyvais sukurtame filme vaidmenis sukūrė geriausi vyresniosios kartos aktoriai.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pokalbis su Algimantu Puipa: „Mažiausias vaidmuo turi turėti charakterį, turi turėti kažkokį įsimintiną koncertinį numerį, jei nori, kad tavo ir aktoriaus tandemas įvyktų“


Balsavimas kitose kategorijose mygtukas