douglas (1)

Sonata Paliulyte8-uosiuose Lietuvos kino apdovanojimuose „Sidabrinė gervė” J. Steponaitytė gavo Metų geriausios aktorės vaidmens apdovanojimą už vaidmenis filmuose „Sangailės vasara“ (rež. A. Kavaitė) ir „Man dvim keli“ (rež. M. Kavtaradzė). Nors dar vienuolikos nusifilmavusi Šarūno Barto filme „Nieko nepraranda vaikai”, Julija pasirinko ne aktorystės, o fotografijos ir medijų studijas. Ji dirba kino postprodukcijos įmonėje ir planuoja savo ateitį sieti su kinu.

Lietuvoje sukurta „Sangailė“ pasakoja apie dvi paaugles merginas – jų išgyvenimus brandos periodu, seksualumo ieškojimus ir savo baimių įveikimą. Juostoje kalbama apie sunkius paauglystės išgyvenimus, tačiau tai daroma šiltai ir vasariškai. Režisierė lengvais potėpiais perduoda veikėjų jausmus, sukeldama plačią įspūdžių amplitudę, kuri padeda intuityviai suvokti Sangailės išgyvenimus. Pagrindinė filmo herojė Sangailė įsimyli, stoja akistaton su baimėmis bei išskrenda tolyn iš paaugliško pasaulio. Juostoje gausu kontrastų ir priešingybių: tiek kadrų kaitoje, tiek veikėjų charakteriuose. Sangailė (akt. Julija Steponaitytė) – tyli, nerangi, susikausčiusi mergina, skausmą bandanti malšinti žalodama save. Jos sutikta draugė Austė (akt. Aistė Diržiūtė) – gyvybinga, guvi, žvitri bendraamžė, dėl kurios užsispyrimo merginos pradeda bendrauti.

Metų aktore pretenduojanti tapti J. Steponaitytė apie konkurenciją su kolege A. Diržiūte: „Mūsų tikslai yra visiškai skirtingi“

Balsavimas kitose kategorijose mygtukas