mes_dainuosim

Režisierius: Robert Mullan
Prodiuserinė kompanija: „Gizmo films”, „Regulus films”
Prodiuseriai: Artūras Dvinelis, Žilvinas Naujokas, Marius Markevičius
Scenarijus: Robert Mullan
Operatorius: Dmitrij Gribanov
Aktoriai: Darius Petkevičius, Aistė Diržiūtė, Liubomiras Lauciavičius, Šarūnas Zenkevičius, Justas Vanagas, Tauras Čižas, Janina Gudzinevičiūtė-Radaitienė, Perlis Vaisieta, Agnė Sunklodaitė, Dovile Karaliūtė, Ramūnė Skardžiūnaitė 

„Mes dainuosime“ – tai vaidybinis pilnametražis filmas, apie 1991 metų Sausio 13 – osios įvykius Lietuvoje. Filmas pasakoja kelių šeimų istoriją, sausio 12-osios vakarą skubėjusių iš Ignalinos, Klaipėdos, Kauno ir Medininkų, kad galėtų prisidėti ir ginti savo šalies vardą Vilniuje, prie Televizijos bokšto ir Parlamento rūmų. Jie norėjo kartu dainuoti tautines giesmes, sutikti bendraminčius, palaikyti vieni kitus ir kovoti už savo teisėtai išrinktą valdžią ir Lietuvos Respublikos nepriklausomybę.

Filme bus atkurtas ankstus Sausio 13-osios rytas, kai Sovietų kariuomenė panaudojo jėgą prieš taikius ir nekaltus protestuotojus, buvo nužudyta trylika žmonių, daugybė sužeistųjų ir perpildytos ligoninių palatos. Filmo laidotuvių scenos primins graudžius įvykius Vilniaus katedros aikštėje ir paskutinėje laisvės gynėjų kelionėje į Antaklanio kapines.

„Mes dainuosime“ – tai filmas apie žmonių drąsą ir bebaimes pastangas kovojant už laisvą ir nepriklausomą šalį.

 

 

 

 

 

 

 

 

Filmo „Mes dainuosim“ likimas buvo pakibęs ant plauko: vienintelis Lietuvos tankas vis nenorėjo užsikurti


Balsavimas kitose kategorijose mygtukas