robert mullan2
Robertas Mullan geriausiai yra žinomas už savo režisietus filmus kaip „Laiškai Sofijai“, „Gitel“ ir „Mes dainuosim“, kurių scenarijus jis pats ir parašė. „Laiškai Sofijai“ 2013 m. susižėrė ne vieną „Sidabrinės gervės“ apdovanojimą. Dabar „KINFO apdovanojimuose 2016″ R. Mullan yra nominuotas už filmą „Mes dainuosim”.

Režisierius taip pat nominuotas tiek „Metų režisieriaus“, tiek „Metų scenarijaus“ apdovanojimams.

Apie filmą „Mes dainuosim”:

Mes dainuosim“ – tai vaidybinis pilnametražis filmas, apie 1991 metų Sausio 13 – osios įvykius Lietuvoje. Filmas pasakoja kelių šeimų istoriją, sausio 12-osios vakarą skubėjusių iš Ignalinos, Klaipėdos, Kauno ir Medininkų, kad galėtų prisidėti ir ginti savo šalies vardą Vilniuje, prie Televizijos bokšto ir Parlamento rūmų. Jie norėjo kartu dainuoti tautines giesmes, sutikti bendraminčius, palaikyti vieni kitus ir kovoti už savo teisėtai išrinktą valdžią ir Lietuvos Respublikos nepriklausomybę.

Filme bus atkurtas ankstus Sausio 13-osios rytas, kai Sovietų kariuomenė panaudojo jėgą prieš taikius ir nekaltus protestuotojus, buvo nužudyta trylika žmonių, daugybė sužeistųjų ir perpildytos ligoninių palatos. Filmo laidotuvių scenos primins graudžius įvykius Vilniaus katedros aikštėje ir paskutinėje laisvės gynėjų kelionėje į Antaklanio kapines.

Mes dainuosime“ – tai filmas apie žmonių drąsą ir bebaimes pastangas kovojant už laisvą ir nepriklausomą šalį.

 

 

 

 

 

 

 

 

Filmo „Mes dainuosim“ likimas buvo pakibęs ant plauko: vienintelis Lietuvos tankas vis nenorėjo užsikurti

Balsavimas kitose kategorijose mygtukas