zr pristato

bartas2

Šarūnas Bartas gimė 1964m Šiauliuose, 1986-1991m studijavo Kinematografijos institute Maskvoje. 1989 m. įkūrė pirmąją Lietuvoje nepriklausomą kino studiją „Kinema“.

2010 m. gavo dvi „Sidabrinės gervės“ apdovanojimus už nominacijas „Geriausias režisierius“ ir „Geriausias vaidybinis filmas“ su filmu „Eurazijos aborigenas“.

„KINFO apdovanojimuose“ Šarūnas Bartas nominuotas trijose nominacijose – už režisūrą, scenarijų ir vaidmenį filme „Ramybė mūsų sapnuose“.

Apie filmą „Ramybė mūsų sapnuose”:

Režisierius: Šarūnas Bartas
Operatorius: Eitvydas Doškus
Kompozitorius: Alexander Zekke
Garsas: Sigitas Motoras, Vladimir Golovnitskij, Vytautas Kizala
Dailininkas: Julija Matulytė
Montažas: Gintarė Sokelytė
Vaidino: Šarūnas Bartas, Klaudija Koršunova, Edvinas Goldšteinas, Ina Marija Bartaitė, Lora Kmieliauskaitė

Aštuntajame pilnametražiame filme „Ramybė mūsų sapnuose“ režisierius Šarūnas Bartas drąsiai atsigręžia į svarbiausias savo gyvenimo moteris, jautriai apgaubia jas reikšmingu dėmesiu, bando paaiškinti jausmų subtilybes ir pasikliauja apgalvotų žodžių galia.

Tai neabejotinai asmeniškiausias Lietuvos režisieriaus kūrinys, kuriame susipina vaidybinis kinas, realaus gyvenimo dokumentika ir nematyti archyviniai kadrai iš asmeninių vaizdo įrašų kolekcijos. Prieš operatoriaus Eitvydo Doškaus kamerą stoja pats Š. Bartas (tai jo antras pagrindinis vaidmuo savo filme po „Sidabrine gerve“ už geriausią režisūrą apdovanoto „Eurazijos aborigeno“), pirmą kartą vaidinanti režisieriaus dukra Ina Marija Bartaitė, iki šiol kine nematyta dabartinė jo gyvenimo draugė smuikininkė Lora Kmieliauskaitė, dėl vienintelės scenos į Lietuvą specialiai atvykusi rusų aktorė Klaudija Koršunova („Sidabrinės gervės“ laureatė už geriausią vaidmenį filme „Eurazijos aborigenas“) ir net kino kūrėjo šuo.

 

 

 

 

 

 

 

 

Režisierius Š. Bartas: „Mano asmeninė istorija neturėtų daryti įtakos naujojo filmo žiūrovui“

 

Balsavimas kitose kategorijose mygtukas