zr pristato

marcinkus-askelavicius
Simonas Aškelavičius (dešinėje) režisierius ir scenaristas gimė 1981 m. Vilniuje. 2005 m. baigė Lietuvos muzikos akademiją, režisierės J. Lapinskaitės vadovaujamą televizijos ir kino režisūros kursą. Pradžioje kūrė trumpametražius filmus, o vėliau ir pilanmetražius. 

Ričardas Marcinkus (kairėje)  gimė 1979 m. Kelmės rajone. 2000-aisiais baigė fotografijos studijas Vilniaus aukštesniojoje technologijos mokykloje, vėliau dirbo Lietuvos televizijos žinių tarnybos operatoriumi. 2009 m. įstojo į Lietuvos muzikos ir teatro akademijos TV režisūros kursą. Nuo 2005-ųjų dirba video gamybos srityje kaip operatorius bei režisierius.

Simonas Aškelavičius ir Ričardas Marcinkus 2015 m. pristatė bendrai režisuotą lietuvišką vesterną „Traukinio apiplėšimas, kurį įvykdė Saulius ir Paulius”. Be režisūros Simonas Aškelavičius dar sukūrė šiam filmui scenarijų o, Ričardas Marcinkus kartu su Agnė Bražienė jį prodiusavo.

Režisieriai taip pat yra nominuoti „Metų scenarijaus“ kategorijoje.

Apie filmą „Traukinio apiplėšimas, kurį įvykdė Saulius ir Paulius”:

Saulius ir Paulius (vaidina Giedrius Savickas ir Marius Repšys) – mažame Lietuvos miestelyje gyvenantys du draugai. Jų gyvenimas – niekuo ypatingas, slenka vienodai ramiai. Bet  vieną dieną Sauliaus mylima mergina ima ruoštis vestuvėms – ji tekės už turtingo gruzino.

Nuliūdęs Saulius su Pauliumi  neužilgo gauna netikėtą pasiūlymą: vietinis verslininkas duoda jiems prasilėkti nepaprasto grožio senoviniu automobiliu. Padauginę pašėlusiame vakarėlyje, Saulius ir Paulius automobilio ryte neberanda. Verslininkas už tai pareikalauja šokiruojančios duoklės – apiplėšti traukinyje vyksiančias vestuves. Kitaip jiems – galas. Nuo tos akimirkos Sauliaus ir Pauliaus  gyvenime prasideda pavojingi nuotykiai, o  jų draugystei skersai kelio stoja pinigai ir meilė.

 

 

Pokalbis su Simonu Aškelavičiumi ir Ričardu Marcinkumi: „Tai filmas, kuriame pirmą kartą jūsų niekas nejuokins, nes jūs juoksitės patys“

Balsavimas kitose kategorijose mygtukas