zr pristato

Alante Kavaite 212 Balsuoti
Alantė Kavaitė
(Alantė Kavaliauskaitė, g. 1973 m. Vilniuje) – lietuvių kino režisierė, daugiau kaip du dešimtmečius gyvenanti Prancūzijoje.

1991 m. baigė Vilniaus 15–ąją vidurinę mokyklą. 1992 m. išvyko mokytis į Prancūziją. Studijavo Avinjono nacionalinėje aukštojoje dailės mokykloje. Po trejų metų Avinjone įgijusi videomenininkės diplomą, A. Kavaitė persikėlė gyventi į Paryžių, dirbo reklaminių klipų montažo režisiere, studijavo Paryžiaus dailės mokykloje.

„Metų režisieriaus“ ir „Metų scenarijaus“ nominacijose Alantė Kavaitė nominuota už filmą „Sangailės vasara“.

Apie filmą:

Lietuvoje sukurta „Sangailė“ pasakoja apie dvi paaugles merginas – jų išgyvenimus brandos periodu, seksualumo ieškojimus ir savo baimių įveikimą. Juostoje kalbama apie sunkius paauglystės išgyvenimus, tačiau tai daroma šiltai ir vasariškai. Režisierė lengvais potėpiais perduoda veikėjų jausmus, sukeldama plačią įspūdžių amplitudę, kuri padeda intuityviai suvokti Sangailės išgyvenimus. Pagrindinė filmo herojė Sangailė įsimyli, stoja akistaton su baimėmis bei išskrenda tolyn iš paaugliško pasaulio. Juostoje gausu kontrastų ir priešingybių: tiek kadrų kaitoje, tiek veikėjų charakteriuose. Sangailė (akt. Julija Steponaitytė) – tyli, nerangi, susikausčiusi mergina, skausmą bandanti malšinti žalodama save. Jos sutikta draugė Austė (akt. Aistė Diržiūtė) – gyvybinga, guvi, žvitri bendraamžė, dėl kurios užsispyrimo merginos pradeda bendrauti.

Kino festivalyje „Sundance Film Festival“ (JAV) režisierei Alantei Kavaitei įteiktas apdovanojimas už geriausią režisūros darbą konkursinėje vadybinių filmų programoje. Filmas taip pat buvo rodomas Berlinalėje, „Panorama“ programoje. Taip pat tarptautinio dėmesio sulaukė filmo aktorė Aistė Diržiūtė – ji tapo finalininke kylančių Europos žvaigždžių „Shooting Stars“ konkurse ir Berlyne atsiėmė prizą iš garsios aktorės Natalie Portman rankų.

Kino apdovanojimuose „Sidabrinė gervė 2015“ juosta susilaukė daugiausiai nominacijų – filmas nominuotas šešiose kategorijose. Iš jų laimėtos trys – Metų geriausias dailininko darbas (Ramūnas Rastauskas), Metų geriausias aktorės vaidmuo (Julija Steponaitytė) bei Metų geriausias ilgametražis kino filmas.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Susitikime su „Sangailės vasaros“ režisiere – lyčių studijos, menas ir moterys kine

Metų scenarijus
Metų režisierius


Balsavimas kitose kategorijose mygtukas