cinevera
Marius-Komičius1 Balsuoti
Marius Komičius gimė 1975 metais. Baigė Vilniaus 57-ją vidurinę mokyklą. 1992-1994 metais studijavo Vilniaus technikos universitete Mechanikos fakultete. 1998 metais dalyvavo mokomuosiuose kursuose, kurių tema: „Reportažas apie tautines mažumas“ Bornholme, Danijoje. 2001 metais buvo išvykęs į stažuotę UTV televizijoje į Kopenhagą, Danijoje. 2002 metais Lietuvos muzikos akademijos Teatro ir kino fakulteto TV ir kino katedroje įgijo Kino operatoriaus specialybės bakalauro laipsnį, 2004 metais toje pačioje katedroje apsigynė Kino operatoriaus magistro laipsnį.
Yra sukūręs nemažai reklaminių, muzikinių klipų. 1996-1998 metais dirbo operatoriumi LRT. Nuo 1998 metų iki šiol dirba operatoriumi LNK televizijoje (1999 metais kaip LNK televizijos operatorius dalyvavo rengiant reportažų seriją iš Makedonijos-Kosovo pasienio; 2001 metais gavo CNN apdovanojimą už geriausią „Netradicinį reportažą“ – „Skrydis po tiltu“).
2000 metais dirbo operatoriaus asistentu filmuojant čekų pilnametražį vaidybinį filmą-pasaką „Spinta“ („Skrin“). 2002 metais taip pat kaip operatoriaus asistentas dalyvavo norvegų pilnametražio vaidybinio filmo „Plan B“ filmavime. Paskutiniai Mariaus darbai buvo „Moterys meluoja geriau. Kristina“ ir „Dėdė, Rokas ir Nida”, kurį ir nominuotas „Metų operatoriaus“ nominacijoje.

Apie filmą „Dėdė, Rokas ir Nida”:

Tai pilna nuotykių romantinė komedija, kurios veiksmas mus nukelia į gražiausią Lietuvos kampelį – Nidą. Čia gyvena Gintaras, buvęs vienas geriausių Pabaltijo šalių buriuotojų, kuris po nelaimingo atsitikimo jūroje atsiribojo nuo jos, buriavimo ir paties savęs. Tačiau jo gyvenimas apsiverčia aukštyn kojomis, kai vieną dieną Gintaras sulaukia brolio skambučio. Brolis prašo vasarai priimti sūnėną Roką, kuris, anot jo, yra pasukęs gyvenimo klystkeliais, tikėdamasis, jog atostogos Nidoje sugrąžins jaunuolį į doros kelią. Keliaudamas į Nidą Rokas sutinka savo gyvenimo meilę, dėl kurios vėliau jam tenka gerokai pakovoti. Atvykęs į Nidą Rokas pamato jachtas ir netrukus jas pamilsta. Nuo šiol didžiausia jo svajonė – dalyvauti regatoje.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ką apie naują lietuvišką filmą „Dėdė, Rokas ir Nida“ mano žymūs žmonės? (video, nuotraukos)Metų operatorius


Balsavimas kitose kategorijose mygtukas